A Belügyminisztérium támogatásával a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Kadarkút Város Önkormányzata több mint 178 millió forint támogatásból korszerűsítette az Akác Vendéglőt.
2024. május 22-én a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkársága a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjához (továbbiakban: GÉP program) kapcsolódóan GÉP szakmai napot tartott a Belügyminisztérium Márványaulájában. Az online közvetítéssel is elérhető szakmai rendezvényen a támogatott önkormányzatok polgármesterei, a vármegyei kormányhivatalok, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság, valamint a hazai szaktárcák képviselői, szakemberei vettek részt.
Tokaj-hegyalja gazdaságának egyik alappillére a borászat mellett az idegenforgalom. Tarcal Község Önkormányzata szálláshely-kapacitásának növelése érdekében a település központjában álló egykori prefektusház felújítását valósította meg a Belügyminisztérium Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében biztosított közel 260 millió forint összegű támogatásból.
A Belügyminisztérium támogatásával a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában Mozsgó Község Önkormányzata közel 210 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült húsfeldolgozó üzem létesítésére.
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Tokaji járásában található Szegilong település a közfoglalkoztatási programban 2016-ban létrehozott tésztaüzeme mellé, a termelőkapacitás növelése, a helyi foglalkoztatás bővítése érdekében új tésztaüzemet alakított ki.
A Belügyminisztérium támogatásával, a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Putnok Város Önkormányzata több mint 236 millió forint összegből szálláshelyet létesített. A település helyi és térségi adottságai révén (Országos Kéktúra útvonal, gasztroturizmus) számos kulturális esemény és turisztikai látnivaló otthona.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Gyulaháza Község Önkormányzata 2 milliárd 264 millió forint összegű támogatásban részesült növényház és kiszolgáló csarnok létesítésére. A fejlesztési támogatásból kialakításra került fóliás növényházban csepegtető, termesztőcsatornás eljárással uborka (kertészeti kultúra) termesztése valósul meg.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében közel 245 millió forint támogatásban részesült Hollóháza Község Önkormányzata egy, a helyi adottságokra és szükségletekre épülő komplex élmény- és szolgáltató központ kialakítására.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában Gávavencsellő Nagyközség Önkormányzata megközelítőleg 260 millió forint összegű támogatásban részesült zöldség-gyümölcsfeldolgozó üzem kialakítására.
Alsóberecki Község Önkormányzata újabb turisztikai szolgáltatással bővítette a Bodrogköz térségét. A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében az önkormányzat 258 millió forint összegű támogatásban részesült szálláshely és főzőkonyha kialakítására.
A hatékonyabb és kedvezőbb költségű közétkeztetés, továbbá a helyben megtermelt zöldségek feldolgozásának biztosítására Vajdácska Község Önkormányzata a korábban közfoglalkoztatási programban kialakított 300 adagos konyha felújítását, valamint savanyító üzem szárazáru raktárral és hűtőházzal történő kibővítését valósította meg. Az önkormányzat a fejlesztésre a Belügyminisztériumtól a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében 200 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A XXI. század igényeinek megfelelő korszerű főzőkonyhát alakítottak ki a Csongrád-Csanád vármegyei Balástya településen. A beruházás megvalósítására az önkormányzat a Belügyminisztériumtól a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében több mint 229 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.
Napjainkban egyre többen szenvednek emésztési zavaroktól, ételintoleranciától. Nagyiván Községi Önkormányzat 256 897 015 forint a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében támogatásból gluténmentes sütemény-előállító és gyümölcsfeldolgozó üzemet valósított meg.
A Belügyminisztérium 253 549 591 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette Tetétlen Községi Önkormányzatának közfoglalkoztatás alapjaira épülő beruházását a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában Bodrogkeresztúr Község Önkormányzata megközelítőleg 250 millió forint összegű támogatásban részesült. A program elsődleges célja a helyi sajátosságok és a térségi lehetőségek figyelembe vételével négy évszakos vízi tábor kialakítása a Bodrog partján.
Tápióbicske Község Önkormányzata a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében megközelítőleg 259 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Belügyminisztériumtól komplex turisztikai fejlesztés megvalósítására.
A Belügyminisztérium megközelítőleg 262 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesítette Mezőkovácsháza Város Önkormányzatának közfoglalkoztatás alapjaira épülő beruházását a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében.
Kállósemjén Nagyközség Önkormányzata a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében 191 millió forint összegű támogatásban részesült a Belügyminisztériumtól, amelyből építési- és betontörmelék feldolgozására, újrahasznosítására irányuló szolgáltatást indít a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei település.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában Bodrogolaszi Község Önkormányzata több mint 224 millió forint összegű támogatásban részesült, melyből a helyi sajátosságok és a térségi lehetőségek figyelembe vételével szállás és szabadidő-komplexum létesült.
A Belügyminisztérium Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében folyósított közel 230 millió forint vissza nem térítendő támogatásból Harta Nagyközség Önkormányzata megvásárolta, és korszerűsítette a régióban közkedvelt Panoráma Halászcsárdát.
Dunapataj Nagyközség Önkormányzata a helyi- és térségi turizmust erősítő sport- és szabadidő centrumot létesített a Szelidi-tó partján a Belügyminisztérium 340 millió forint összegű támogatásából. A szórakoztatóközpont létrehozására nyújtott támogatásból 200 millió forintot a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében biztosította a tárca.
Dédestapolcsány település közel 257 millió forint összegű támogatásból újította fel kivételes természeti adottságokkal rendelkező, a Bükki Nemzeti Park területén, vadregényes környezetben található szálláshelyét. A beruházás a Belügyminisztérium támogatásával, a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében valósult meg, mely az ökoturizmus fellendítésével a térség gazdasági fejlődésében is jelentős szerepet tölthet be.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Felsőszentmárton Községi Önkormányzata több mint 177 millió forint összegű támogatásból vendég- és gyógynövényházat létesített az Ormánságban fekvő, jelentős horvát nemzetiséggel rendelkező településen.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Kevermes Nagyközség Önkormányzata több mint 225 millió forint összegű támogatásból szálláshelyet létesített.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében közel 200 millió forint támogatásban részesült Mátraterenye Község Önkormányzata egy helyi adottságokra és szükségletekre épülő szolgáltatási centrum kialakítására.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Gamás Község Önkormányzata több mint 212 millió forint összegű támogatásban részesült, melynek köszönhetően sikeresen valósította meg munkahelyteremtő fejlesztési elképzelését, egy fűrészüzem kialakítását.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében közel 210 millió forint támogatásban részesült Pétervására Város Önkormányzata minőségi térkőgyártás kialakítására és továbbfejlesztésére.
Földes Nagyközség Önkormányzata több mint 122 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében, a meglévő asztalosüzemének fejlesztésére.
Ünnepélyes keretek között adták át a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Háromhuta településen létrehozott közösségi csűrt, melyet a települési önkormányzat közfoglalkoztatási támogatásból valósított meg.
Sükösd Nagyközség Önkormányzata 156 millió forintos támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában, melynek köszönhetően a település hagyományaira építő péküzemet alakítottak ki.
Szamosszeg Község Önkormányzata több mint 167 millió forint összegű támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában, amelyből közfoglalkoztatási mintaprogram keretében egy savanyítóüzemet alakítottak ki.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében közel 163 millió forint közfoglalkoztatási támogatásban részesült Besenyőtelek Község Önkormányzata egy melegházon alapuló zöldség-, gyümölcs- és gyógynövénytermesztő, önfenntartó „minta-biogazdaság” létrehozására.
Fülöp Község Önkormányzata a térségben elsőként új fejlesztési elképzelést valósított meg a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában. A beruházás ötletét a sportlétesítmények füves pályáinak, hobbikertek gyepszőnyegeinek gyors és esztétikus telepítése iránti növekvő kereslet adta.
Buják Község Önkormányzata a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjában a helyi adottságok figyelembevételével eredményesen valósította meg fejlesztési elképzelését, egy kézműves zöldség-gyümölcsfeldolgozó manufaktúra létrehozását. A tervezett fejlesztés kivitelezéséhez a Belügyminisztérium közel 220 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosított.
Báránd Község Önkormányzata Magyarország Kormánya által indított Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programjába a 1403/2019.(VII.5.) Korm. határozat alapján került kiválasztásra. Az önkormányzat meglévő tésztaüzemének komplex építészeti felújítására, eszközök beszerzésére, a tésztakészítés kapacitásának bővítésére nyújtott be kérelmet. A fejlesztési elképzelés megvalósítására a Belügyminisztérium 2021 évben 195 millió Ft vissza nem térítendő támogatást biztosított.
Nagyhalász Város Önkormányzata több mint 211 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében gyümölcslé-előállító üzem kialakítására.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Tápiószőlős Község Önkormányzata több mint 195 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a közfoglalkoztatási program keretében létrejött fóliakertészet bővítésére.
Vésztő Város Önkormányzata közel 144 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében központi konyha kialakítására.
Homokmégy Község Önkormányzata több mint 207 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében asztalos üzem kialakítására.
Ludányhalászi Község Önkormányzata több mint 221,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Belügyminisztériumtól a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében megtervezett turisztikai fejlesztésre
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Ramocsaháza Község Önkormányzata több mint 222 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült savanyító üzem és hűtőház kialakítására, a korábbi közfoglalkoztatási programok keretében elindított növény- és gyümölcstermesztéshez, gyümölcslégyártáshoz kapcsolódóan.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Csány Község Önkormányzata közel 224 millió forint vissza nem térintendő támogatásban részesült a Csányi Önkormányzati Tejüzem technológiai és kapacitásbeli fejlesztési elképzelésének megvalósítására.
Bakonszeg Község Önkormányzata több mint 140 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Belügyminisztériumtól a Gazdaságélénkítő Program keretében megtervezett fejlesztésre. A programban a települési önkormányzat meglévő zöldség- és gyümölcsfeldolgozó kapacitását fejlesztették, hogy önfenntartó, folyamatosan működni képes üzemmé váljon a jövőben.
A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében Borsodnádasd Város Önkormányzata közel 200 millió forint vissza nem térintendő támogatásban részesült molnárkalács sütő üzem és mintabolt kialakítására.
Az ünnepélyes alapkőletétellel elkezdődtek a „SZURDOK-SZOLG” Mátraterenyei Szolgáltató Centrum kialakítása projekt építési munkálatai 2022. március 24-én. A Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Programja keretében az önkormányzat a Belügyminisztériumtól 180 276 914 Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesült.
Madaras Község Önkormányzata megközelítőleg 100 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült a Gazdaságélénkítő Program keretében. A támogatás lehetőséget biztosított az önkormányzati tulajdonú tetőszerkezettel rendelkező 200 m2-es váz üzemcsarnokká alakítására, ahol faipari termékek (fából készült játékok, játszótéri elemek, külső térelemek, padok stb.) előállítása történik. Elvégezték a csarnok oldalfalazását és szigetelését, beszereztek egy 75 kW-os apríték kazánt.