Márok egy Baranya megyei, hátrányos helyzetű zsáktelepülés, 460 lakóval. A közfoglalkoztatás keretében 7,5 hektár terület megművelését végzik. Az önkormányzatnak saját földterülete nem volt, így felkeresték azon lakókat, akik nem művelték földjeiket és ezeket termésért cserébe bérbe vették. Ennek köszönhetően jelenleg nincs műveletlen terület Márokon.

Az első évben már savanyították a feleslegessé vált zöldségeiket, és lekvárt főztek a közterületeken álló gyümölcsfák terméséből. Felkutatták a falun belül a legjobb savanyúság és lekvár recepteket és kísérletezésbe kezdtek. A Márokért Szociális Szövetkezet 2013 őszén alakult meg tíz fővel. A rákövetkező évben a mezőgazdasági programhoz kapcsolódóan belügyminisztériumi támogatásból megvásárolták a kis savanyító üzemük gépeit, hogy megfelelő eszközökkel dolgozhassanak. 2015-től már állattartással is foglalkoztak, jelenleg több állatfajt is tartanak (sertés, liba, kacsa, baromfi stb.).

Annak érdekében, hogy megfelelő keretek között tudják árusítani termékeiket a falun kívül is, két éve árusító pavilont állítottak fel Villányban, ahol jelentős forgalmat bonyolítottak le. Idén tavasszal úgy döntöttek, lépnek egy nagyot és nyitnak Villány belvárosában egy olyan üzletet, ahol nem csak a Márokért Szociális Szövetkezet által előállított mároki savanyúságokat, lekvárokat kínálják, hanem a környékbeli őstermelők, kistermelők, szociális szövetkezetek és önkormányzatok megtermelt terményeit és előállított termékeit is a polcaikra teszik. 

Küldetésükké vált az őstermelők és kistermelők támogatása és a helyi termékek népszerűsítése. Üzletükben megtalálható a zöldség, gyümölcs mellett a komlói önkormányzat tésztája, a mánfai önkormányzat lekvárjai és szörpjei, a gordisai szociális szövetkezet savanyúságai és lekvárjai, a bólyi önkormányzat sajtjai és gyümölcslevei, kistermelők mézei, fűszerei, lekvárjai, tejtermékei, hidegen sajtolt étolajai, füstölt húsai stb., de a falusi kapirgálós tyúk tojása is. Az egészség jegyében forgalmaznak búzafű levet, és gyógyvizet is. Nem zárkóznak el egy ős-illetve kistermelőtől sem és szívesen fogadják az önkormányzatokat és szociális szövetkezeteket is. Segítenek terményeik és termékeik értékesítésében és reklámozásában. Folyamatosan programokat szerveznek, hogy összehozzák a termelőket vásárlókkal, (kóstoló napok, turmix napok, saláta napok, termelői napok stb.).