Budapesten, a Vajdahunyad várában és környékén rendezik meg a VIII. Országos Közfoglalkoztatási Kiállítást és Vásárt. A 2025. szeptember 12-13-ai rendezvényre kilátogatók ízelítőt kaphatnak és vásárolhatnak a közfoglalkoztatás keretében megtermelt zöldségekből, gyümölcsökből előállított befőttekből, szörpökből, savanyúságokból, gyümölcslevekből, a tejfeldolgozás során készült tejtermékekből vagy éppen a füstölt árukból, de megismerkedhetnek olyan különlegességekkel is, mint a lilahagymalekvár, kézműves meggy chutney, tökmagolaj, levendulával töltött dísztárgyak, molnárkalács vagy kézzel készített és gravírozott ajándék-, dísz-, és használati tárgyak, egyedi faragott fa és vesszőből font vagy hímzett és keresztszemes népművészeti termékek.

A rendezvény elnevezése:
VIII. Országos Közfoglalkoztatási Kiállítás és Vásár, más néven a „Vidéki Hagyományok és Ízek Vására”

A rendezvény időpontja:
2025. szeptember 12-13.

A rendezvény helyszíne:
Vajdahunyad vára és környéke (Budapest, Városliget)

A gasztronómia iránt érdeklődők megízlelhetik a hagyományos népi fogásokat és a tájjellegű ételkülönlegességeket. Kiállítóinktól kóstolót kaphatnak többek között, slambucból, szüreti marhapörköltből, megízlelhetik a magyargéci töltött laskát, az abonyi nyúlpaprikást vagy falusi disznótoros falatkákat, a sült hurkát és kolbászt.  

Rendezvényünk a kisgyermekes családok részére is számos kikapcsolódási lehetőséget biztosít. A gyermekek kutyás bemutató keretében ismerhetik meg a rendőrség munkáját, kipróbálhatják, hogy milyen egy igazi tűzoltóautóban ülni, a kézműves foglalkozásokon pedig bepillanthatnak a szövés és a fafaragás rejtelmeibe, kosarat fonhatnak, cirokseprűt készíthetnek és agyagozhatnak.

Mindkét napon ugrálóvárral, csillámtetoválással, cukorágyúval és gyermekkoncertekkel várjuk a kisebbeket, zenés és táncműsorok mellett pedig pénteken este a Melody Maker koncertje, szombaton a Készenléti Rendőrség Zenekara szórakoztatja a nagyobbakat.