Várhatóan 2030-ra a 65 év felettiek száma kb. 2,1 millió főre növekszik Magyarországon, míg a 75 év felettiek száma több mint 1,1 millió fő lesz. Ezekben a korosztályokban jelentősen megnövekszik a tartós gondozási szükséglet és a magányosság.

A Budapest V. kerületében, Kisvárda és Szombathely városokban zajló Segítő Kezek Infokommunikációs Modellprogram pozitív tapasztalataira alapozva indult el az országos közfoglalkoztatási program a Belügyminisztérium támogatásával. A program célja, az említett modellprogram hátrányos helyzetű térségekben történő kiterjesztése, az infokommunikációs eszközök nagyobb számban történő alkalmazása. Az idősek saját otthonukban történő, formális szociális gondozása és az egészségügyi ellátórendszer tehermentesítése, a gondozó családtagok terheinek csökkentése, illetve a generációk közötti kommunikáció erősítése, továbbá a szociális- és egészségügyi ellátórendszer költséghatékonyabb működtetése.

A programban használt infokommunikációs eszközök alkalmazása hozzájárul a résztvevő idősek magányának enyhítéséhez, biztonságérzetének növekedéséhez, valamint a kor előrehaladásával természetes módon bekövetkező egészségromlás csökkentéséhez.

A program keretében megvalósult infokommunikációs eszközök (számítógép, internet- hozzáférés) biztosításának, valamint a diszpécserközpont felállításának elsődleges célja az idős magányosságának enyhítése, biztonságérzetének növelése, valamint az egészségmegőrzés elősegítése. 

A program megvalósulását a Belügyminisztérium 1 531 538 905 Ft-tal támogatta, amely 957 fő közfoglalkoztatását tette lehetővé.