Válasz
Válasz
Válasz
Válasz
Válasz
Az egy éves időtartamra kiállított foglalkoztathatósági szakvélemény nincs összhangban a munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatáról és véleményezéséről szóló 33/1998. (VI. 24.) NM rendelettel (a továbbiakban: Rendelet). A Rendelet jelenlegi előírása szerint az orvos a 16. számú mellékletben írja le a foglalkoztathatósággal kapcsolatos szakvéleményét; a jogalkalmazónak a 16. számú melléklettől sem formai, sem tartalmi szempontból eltérni nem lehet. A foglalkoztathatósági szakvélemény érvényességi ideje a Rendelet 16/B (6) bekezdése szerint 2 év, ettől úgyszintén nem lehet eltérni, azaz sem rövidebb, sem hosszabb időre nem adható ki szakvélemény.
Válasz
Az önkormányzati képviselői megbízatást betöltő személyek csak azon a településen nem létesíthetnek közfoglalkoztatási jogviszonyt (mert az összeférhetetlen a képviselői megbízatással), ahol közfoglalkoztatóként ugyanazon polgármesteri- vagy közös önkormányzati hivatal foglalkoztatná őket, mint amely településen a képviselői mandátumot töltik be. Amennyiben a közfoglalkoztató más település helyi önkormányzata vagy nemzetiségi önkormányzat, illetve ezek jogi személyiséggel rendelkező társulása, akkor ilyen kizáró ok nem áll fenn.
A közfoglalkoztatás aktiválási rátája a közfoglalkoztatásnak, mint foglalkoztatáspolitikai eszköznek, mint az álláskeresőket aktivizáló támogatásnak a súlyát mutatja meg egy adott térségben a nyilvántartott álláskeresők számához képest. A mutató azt fejezi ki, hogy a közfoglalkoztatás célcsoportját jelentő álláskeresők mekkora százalékát aktivizálta a közfoglalkoztatás. Számítása úgy történik, hogy adott időszak közfoglalkoztatottjainak számát viszonyítjuk ugyanezen időszakban az álláskeresők és a közfoglalkoztatottak számának összegéhez (általában mindkét létszám esetén az adott időszak átlagos zárónapi létszámával számolunk).