Szikszó Város Önkormányzata sikeresen pályázott a 2015. évi közfoglalkoztatás nyújtotta lehetőségek megvalósítására. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen négy program vette kezdetét, amelyek megvalósulása során 350 fő álláskereső folyamatos foglalkoztatására nyílt lehetőség. A közfoglalkoztatásnak köszönhetően Szikszó olyan gépeket és eszközöket tudott beszerezni, amelyek hosszú távon biztosítanak lehetőséget a termelői munkavégzésre. Szeretnék a dolgozni tudó és akaró lakosságot minél inkább bevonni a munkába.
Mezőgazdasági program
Az önkormányzat tulajdonában lévő 4,7 hektár területen zöldségeket termesztenek (zöldborsó, fejes saláta, káposzta, sárgarépa, petrezselyem, uborka, karalábé, vöröshagyma, zöldpaprika, paradicsom). Ügyeltek arra, hogy az embereknek tavasztól őszig az előkészületek, utómunkák, betárolt áruk feldolgozása révén egész évben folyamatosan tudjanak munkalehetőséget biztosítani. Szabadföldi, öntözött, fóliás termesztésről lévén szó, a növénytermesztés precíz munkát igényel. A kertészetben megtermelt zöldségeket a városi konyhára szállítják, hogy a közétkeztetésben résztvevők helyben megtermelt egészséges alapanyagokból elkészített ételekhez jussanak. Ebben az évben a sertéshús mellett a nyúlhúst is be kívánják hozni a közétkeztetésbe, ám egyelőre még fiatal ehhez az állatállomány.
Bio- és megújuló energiafelhasználási program
A program keretében nemes nyár energiafűz telepítését tervezték 9 hektáron. A program célja, hogy Szikszó közintézményeiben az összes gázzal működő kazánt lecseréljék alternatív fűtésű kazánokra, amelybe maguk állítanák elő a fűtőanyagot. A városi sportcsarnokban a gázkazánt sikerült bio kazánra cserélniük, amelybe eddig a saját területükről összeszedett fahulladékokat használták fel. Az energianövények első betakarításának várható időpontja a telepítést követő második év. A nemes nyár telepítése mellett csicsókatermesztéssel is foglalkoznak egy 3 hektáros területen. A csicsóka kettős funkciót lát el: a szárát fűtésre, a gumóját étkeztetésre lehet felhasználni (a felesleg az állatok takarmányozására kiváló).
Belvízelvezető program
Elsődleges feladatnak tekintették a városon belüli, fő vízelvezető csatornák tisztítását, a feliszapolódások megszüntetését, átereszek tisztítását, esetleges pótlását. Alapvető szempont, hogy a lefolyó vízmennyiségek fogadására képes övcsatornákat megfelelő és folyamatos karbantartással tudják megóvni. A belvíz programban a rázóasztal és sablon segítségével legyártott betonelemekkel elkezdték kiépíteni a vízelvezető árkokat, amellyel könnyebb lesz az árkok karbantartása és jól elfolyik a hirtelen leeső nagyobb mennyiségű csapadék. Ebben a programban 60 fő közfoglalkoztatására nyílik lehetőség.
Helyi sajátosságra épülő program
2014-ben kísérletként kezdték el a varroda üzemeltetését, amelyet idén továbbfolytattak. A program elsődleges célja a munkaruha készítés, amelyet a közfoglalkoztatásban dolgozók között osztottak szét. A munkaruha készítésén túl a közintézményekben elhasználódott függönyök, asztalterítők megjavítása is feladat. Sikerült a programban egy hímzőgépet vásárolni, amelynek segítségével asztali zászlókat, iskolai szalagavatóra tarisznyákat, illetve karszalagokat kívánnak készíteni. Házi tésztát is készítenek egy mini üzem formájában, 6 fő foglalkoztatásával. Az asztalos műhelyükben pedig a közfoglalkoztatásban dolgozók a településen található köztéri bútorok megjavításával, karbantartásával, valamint azok pótlásával foglalkoznak.