A közfoglalkoztatási program továbbfejlesztéseként megalakult API-IGAR Szociális Szövetkezet ünnepélyes keretek között adta át mézüzemét 2015. április 13-án Tiszafüreden. Ez is kitűnő példája annak, hogy jól kitalált és megtervezett programok a Belügyminisztérium támogatásával milyen sikeresekké válhatnak.
A közfoglalkoztatásban előállított, kiváló minőségű tiszaigari termelői méz iránt rendkívül nagy a kereslet. A településen 2011 óta foglalkoznak a mezőgazdasági közfoglalkoztatási program keretében méhészkedéssel. A Belügyminisztérium segítségével a tiszaigari szociális szövetkezet a szomszédos Tiszafüreden vásárolt meg egy korábban mézüzemként használt ingatlant, a benne lévő csomagoló felszerelésével együtt, valamint lehetősége nyílt egyéb felszerelések, eszközök beszerzésére is.
A helyi arborétum területén manapság több mint 160 méhcsalád termel biomézet. A mézüzem ünnepélyes átadásán megjelentek Jász-Nagykun-Szolnok Megye önkormányzati és közigazgatási vezetői, valamint a környező települések polgármesterei is.
Szilágyi László, Tiszaigar polgármesterének ünnepélyes köszöntőjét követően dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter beszédében hangsúlyozta a közfoglalkoztatás szükségességét és a szociális szövetkezetek létrehozásának fontosságát. A rendezvényre meghívott Ksenija Skrilec szlovén nagykövet asszony a szlovén mézkultúra eredményeiről adott rövid tájékoztatást. A helyi szociális intézmény műsorát követően a mézüzemet megáldották a három történelmi egyház jelenlévő képviselői.
A nemzeti színű szalag átvágását követően a Belügyminisztérium képviselője indította el a csomagoló gépsort és adta át rendeltetésének az üzemet. A jelenlévők az üzem bejárását követően egy-egy csupor sorszámozott mézet kaptak ajándékba, hogy azzal vigyék hírét a kiváló igari méznek.
A fenti jó példa szerencsére nem egyedülálló, hiszen Zala megyében Szalapa településen működik olyan szociális szövetkezet, amely mézkereteket gyárt, ezzel segítve a környék méhészeteit. Közfoglalkoztatási program keretében többek között Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Hidasnémediben és Bekecsen, Hajdú-Biharban Furtán, Hevesben Tiszanánán, Jász-Nagykun-Szolnok megyében Karcagon, Somogyban Pálmajoron és Görgetegen, Pest megyében pedig Kókán végeznek méhészettel kapcsolatos tevékenységeket.
Mindez jól mutatja, hogy a Belügyminisztérium igyekszik jó programokat, kezdeményezéseket felkarolni, ezzel is jelentős támogatást nyújtva a településeknek, illetve az önkormányzatoknak.