Elhelyezkedési juttatás

A Kormány egyik kiemelt célkitűzése a teljes foglalkoztatottság elérése. E cél megvalósítása érdekében a Belügyminisztérium közfoglalkoztatásért felelős szakmacsoportja számos olyan rendelkezést, intézkedést vezetett be, amelynek során ösztönözni kívánja a közfoglalkoztatottakat arra, hogy az elsődleges munkaerőpiacon helyezkedjenek el.

Ebben az egyik legjelentősebb lépés a közfoglalkoztatottak elhelyezkedési juttatásáról szóló 328/2015. (XI. 10.) Korm. rendelet megalkotása volt. 

A Kormány annak érdekében, hogy segítse a munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek elhelyezkedését, és megteremtse az egyén oldaláról az érdekeltséget a közfoglalkoztatásból a versenyszférába való átlépésre, a közfoglalkoztatás rendszerében bevezette az ún. elhelyezkedési juttatás intézményét. A közfoglalkoztatott juttatásban részesül, amennyiben sikerül elhelyezkednie az elsődleges munkaerőpiacon még a közfoglalkoztatási jogviszony időtartamának lejárta előtt.

A támogatás pénzügyi fedezetét a Nemzeti Foglalkoztatási Alap foglalkoztatási alaprészének központi kerete biztosítja. A támogatással kapcsolatos kérelmet, a kérelmező lakóhelye/tartózkodási helye szerint illetékes járási hivatalnál kell benyújtani. Az ügyintézési határidő 25 nap. 

Elhelyezkedési juttatás illeti meg kérelmére azt,

Az elhelyezkedési juttatás további feltétele, hogy a jogszabályi feltételek szerint létesített munkaviszonyban a munkaidő a napi hat, megváltozott munkaképességű személy esetében a napi négy órát elérje, és a munkaviszony – legalább olyan időtartamig – folyamatosan fennálljon, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszony munkaviszony létesítése hiányában fennállt volna.

Az elhelyezkedési juttatás összege megegyezik a foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak, a közfoglalkoztatási jogviszony megszűnését követő naptól addig az időpontig tartó időtartamra számított összegének kétszeresével, ameddig a közfoglalkoztatási jogviszony – munkaviszony létesítése hiányában – fennállt volna.

Menü

Navigáció