A közfoglalkoztatás már eddig is sok tekintetben bizonyult hasznosnak, értékteremtőnek Jászalsószentgyörgyön. Ennek talán leglátványosabb, látható eredményét adta át ünnepélyes keretek között dr. Hoffmann Imre közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkár. A létesítmény megvalósulásának lehetőséget biztosító helyi sajátosságokra épülő programban 57 közfoglalkoztatott vett részt.
A helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta: a közfoglalkoztatás éppen az ilyen eredmények miatt igazi érték. Érték a településnek, hiszen gazdagodott egy szép és sokoldalú építménnyel, és a dolgozni vágyók számára is hasznos, értékteremtő munkát sikerült és sikerül biztosítani. A települések közfoglalkoztatás általi fejlesztése természetesen nagyban múlik az adott település vezetésén és persze az ott élőkön. Szervák Mihály polgármester célja, hogy a helyi közfoglalkoztatás egyes pillérei kapcsolódjanak, kiegészítsék egymást, azaz tudatosan kívánják felépíteni a településen a közfoglalkoztatási rendszert.
A lovas szolgáltatóközpont és magyar udvar telephelyét a 40 éve épült bölcsőde épületének felújításával hozták létre, ahol gazdasági épületeket, szociális-, és kiszolgálóhelyiségeket alakítottak ki. A program része a szolgáltatást biztosító hét ló és szerszámaik megvásárlása, továbbá a magyar udvarhoz tartozó tíz merinói juh, hat mangalica, tíz méhcsalád megvásárlása volt. Ezt követően a lovas szolgáltatás színvonalának emelése érdekében egy 250 négyzetméter alapterületű, vasszerkezetű oktató lovas sátort építettek, ezzel biztosítva az időjárástól függetlenül a szolgáltatás nyújtásának folyamatosságát. Ezen felül tereprendezés, füvesítés történt. A program folytatása 42 közfoglalkoztatott részvételével valósult meg.
2015-ben a helyi sajátosságokra épülő program keretében folytatódik a lovas szolgáltatás és a magyar udvar kialakítása, fenntartása, továbbá a helyi tórendszer halakkal való feltöltése. A program a későbbiek során az önkormányzat részére bevételszerzésre adhat lehetőséget. A bértartott lovak után fizetett díjak rendszeres bevételt jelentenek hosszú távon, így biztosított a további működés, az önfenntartás. Ezen túl gazdasági és pedagógiai jelleggel tartanak őshonos magyar állatokat (merinói juh, mangalica, méhek), amely lehetővé teszi, hogy a közfoglalkoztatottak megismerkedhessenek a háztáji gazdálkodás alapjaival és később önállóan, vagy egyéb gazdaságok alkalmazottjaként vegyenek részt az állattenyésztésben, illetve a helyi közétkeztetés számára biztosítsanak alapanyagokat (hús, méz).
A településen 2014-2015-ben összesen közel 500 ember kapott munkalehetőséget a közfoglalkoztatás valamely programjában. A 2013. novembertől 2014. márciusig tartó téli közfoglalkoztatáshoz kapcsolódó képzésben 110-en vettek részt. ebből nyolcan szereztek állatgondozó képesítést, ezen kívül képeztek mezőgazdasági munkást, asztalosipari szerelőt, parkgondozót, közösségi hulladékgyűjtőt és húszan részesültek alapkompetencia-képzésben.