Lezárult a Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program

Publikálva: 2016. december 6.

Zárókonferencia keretében összegezték a TÖOSZ „Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok” programjának elmúlt évét 2016. november 17-én a Belügyminisztériumban.
A rendezvény egyik kiemelt témája volt a közfoglalkoztatás idei eredményei, valamint a jövő esztendő várható feladatai, célkitűzései.

A "Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok" programot a TÖOSZ 2008 óta a Belügyminisztériummal, az Európa Tanáccsal, a Magyar Faluszövetséggel, a Magyar Önkormányzatok Szövetségével, az EMMI Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárságával, illetve a nemrég csatlakozott Országos Polgárőr Szövetséggel hajtja végre. A program fontosságát mi sem jelzi jobban, mint hogy a zárókonferenciát Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára és Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke nyitotta meg. 

Az önkormányzatok életében roppant fontos szerepet tölt be a közfoglalkoztatás, hiszen számos településen a hagyományőrző tevékenységek életben tartása, illetve felélesztése, természeti károk elhárítása, a lakosság értékteremtő és megélhetést biztosító munkával való ellátása, a település összképének javítása e lehetőség nélkül szinte megoldhatatlan lenne.  A programot értékelő, összegző konferencián ezért is kiemelt témaként jelent meg, amelynek jövő évi célkitűzéseit, lehetőségeit Lőrincz Leó, a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkárságának szakmai főtanácsadója ismertette. E mellett Hajdúsámson, Komló, Polgár, Tiszagyulaháza, valamint Trizs önkormányzata is bemutatta közfoglalkoztatási programjait, illetve az így folyó munka eredményeit.

Külön blokkban mutatták be a Roma nők társadalmi szerepvállalásának jó példáit, amelynek jelentőségét Langerné Victor Katalin, az EMMI társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár taglalta, illetve több település saját tapasztalatait is megismerhették a résztvevők.

A polgárőrség és az önkormányzat együttműködésének jelentőségéről dr. Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke beszélt, míg a 2017-2020 közötti közigazgatás-fejlesztési kutatások irányairól a Demokratikus Helyi Közigazgatásért Alapítvány nevében prof. dr. Verebélyi Imre tartott előadást.

A 2016.évi pályázat nyertesei 

Legjobb közfoglalkoztatási gyakorlat - a Belügyminisztérium támogatásával

1. Tiszagyulaháza Község Önkormányzata                  díjazás: 4.000.000 Ft

2.  Polgár Város Önkormányzata                                  díjazás: 3.000.000 Ft

3.  Hajdúsámson Város Önkormányzata                      díjazás: 2.000.000 Ft

3.  Komló Város Önkormányzata                                  díjazás: 2.000.000 Ft

3.  Trizs Község Önkormányzata                                  díjazás: 2.000.000 Ft

Bővebben: töosz.hu

Menü

Navigáció