Egyedülálló szakmai kezdeményezés indult Somogy megyében

Publikálva: 2016. szeptember 8.

A Somogy megyei Zics településen a Belügyminisztérium, az OFA nKft. és a közfoglalkoztatás alapjain szerveződött megyei szociális szövetkezetek részvételével szakmai napot rendeztek. Hoffman Ferenc, a Zicsi Szorgos Kezek Szociális Szövetkezet elnöke, azzal a céllal ültette egy asztalhoz a Somogy megyében érintett szociális szövetkezeteket, hogy ezzel is lehetőséget teremtsen az együttműködésre, és hogy meghatározzák a továbblépés lehetséges irányait.

A szakmai rendezvényen a Somogy megyében közfoglalkoztatás alapjain eddig megalakult 8 szociális szövetkezetből 7 vett részt (Zicsi Szorgos Kezek Szociális Szövetkezet/Zics, Kaposfői Szociális Szövetkezet/Kaposfő, Koppány-völgye Szociális Szövetkezet/Fiad, Unikornis Szociális Szövetkezet/Lengyeltóti, Szabási Szociális Szövetkezet/Szabás, Zákányi Szociális Szövetkezet/Zákány, Nyimi Zöld Völgy Szociális Szövetkezet/Nyim). 

Továbbá jelen volt a Gold Consulting Szociális Szövetkezet, aki több településsel már korábban is együttműködött, többek között segítséget nyújtott részükre különböző pályázatok elkészítésében, illetve jelenleg is működteti azt az online programot, mely lehetővé teszi a szociális szövetkezetek egységes könyvelését. A szövetkezetek közötti kommunikáció a későbbi együttműködés lehetőségeinek kiszélesítését is szolgálja, amit első körben a Gold Consulting Szociális Szövetkezet által alapított Társadalmi Vállalkozások Országos Szövetsége (TAVOSZ) biztosítana. 

A Belügyminisztériumot a Szociális Szövetkezeti Koordinációs Osztály munkatársai képviselték, segítve ezzel a „hálózatosodási” kezdeményezést. Az OFA nKft. részéről a régiós szakmai munkatárs tájékoztatást nyújtott a szociális szövetkezetek részére pályázható uniós és hazai forrást biztosító pályázatokról.

A rendezvényt minden résztvevő hiánypótlónak ítélte. A kezdeményezés révén megvalósulhat az alulról építkező szövetkezések összefogásának előmozdítása, a hálózati együttműködés megerősítése, tapasztalatátadás ösztönzése, a helyi igényekhez igazodó közös stratégiák kidolgozása, valamint a jó gyakorlatok elterjesztése.

Megegyeztek arról, hogy a későbbiekben évente kétszer találkoznak, ami lehetőséget biztosít az elért eredmények, és a felmerülő problémák rendszeresen megbeszélésére. A Somogy megyei rendezvény szakmai eredményességét és sikerét figyelembe véve bízunk abban, hogy más megyében is elindul a közfoglalkoztatás alapjain szerveződő szociális szövetkezetek hálózatosodása, együttműködése és a közös gondolkodás.

Menü

Navigáció