Közfoglalkoztatási Adventi Kiállítást és Szakmai Fórumot rendeztek 2015. november 25–27-én Szegeden, a Csongrád Megyei Kormányhivatal központi épületének aulájában. A háromnapos rendezvényt dr. Juhász Tünde, a Csongrád Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja és Réthy Pál, a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkárságának főosztályvezetője nyitotta meg. Az adventi hangulatú kiállításon hat járás tizenhat települése mutatta be, kínálta eladásra a közfoglalkoztatás keretében előállított termékeit.

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya által koordinált közfoglalkoztatás a megyében jelentős eredményekkel, hatékonyan működik. A járási startmunka mintaprogramokban olyan tevékenységek folynak, amelyek nem csupán nevükben értékteremtőek, de olyan tevékenységek is egyben, amelyek nagyban hozzájárulnak a településeken élők életminőségének javulásához is. A megye 47 településén zajló járási startmunka mintaprogramokban idén több mint 2500 főt foglalkoztattak.

Az adventi időszak jegyében szervezett kiállítás és a hozzá kapcsolódó szakmai fórum elsődleges célja a közfoglalkoztatás értékteremtő jellegének, eredményeinek bemutatása volt, valamint a polgármesterek, és rajtuk keresztül a kistelepüléseken élők figyelmének felhívása a különböző vidékfejlesztési támogatási lehetőségekre. Réthy Pál főosztályvezető megnyitó beszédében elmondta, idén 270 milliárd forint volt a közfoglalkoztatási előirányzat, míg jövőre a költségvetésben 340 milliárd forintot különítenek el erre a területre. Hozzátette, 2018-ig 85 ezer ember képzési lehetőségét szeretnék biztosítani, egy 30 milliárdos költségkeret mellett, amelynek célja az elsődleges munkaerőpiacra való visszajutás elősegítése.

A vásár látogatói egyebek mellett lekvárt, különféle olajakat és liszteket, gyógynövényt, fokhagymaport, száraztésztát, burgonyát, zöldségeket, seprűt, ruházati termékeket, szőnyeget, asztalterítőt, díszpárnát, agyagból készült mázas égetett házszámokat vásárolhattak.

A szakmai fórumon az érdeklődők előadások keretében kaptak tájékoztatást a 2016-ra tervezett közfoglalkoztatási programokról, valamint a vidékfejlesztés kapcsán a mezőgazdaságból élő őstermelők, családi gazdálkodók által elérhető európai uniós támogatási lehetőségekről. Az előadásokat követően szakmai konzultációra nyílt lehetőség.