Az 1870 lelkes Borsod-Abaúj-Zemplén megyei faluban jelenleg 99 fő közfoglalkoztatott dolgozik. Munkájuk eredményeképpen megújult a művelődési ház, felújításra került a helyi sportpálya, a községi konyha és sor kerülhetett a parkok rendezésére is.

A helyi önkormányzat immár három éve vesz részt közfoglalkozatási mintaprogramokban. Az immár 2 éve működő mezőgazdasági programjukban növelték a megművelt területek nagyságát. Az így megtermelt zöldségféléket felhasználó községi konyha épületét felújították. A megtermesztett alapanyagokat a helyi önkormányzat által üzemeltetett községi konyhán, a gyermekétkeztetésben és a szociális étkeztetésben hasznosítják.

2016-ban új elemként őshonos magyar tyúkok tartását kezdték meg. A fehér, sárga, kendermagos, fogolyszínű magyar tyúk mellett a fehér, fekete és kendermagos erdélyi kopasznyakú tyúkot is vásároltak. A több mint ezer tyúk farmszerű, állatbarát tartásához az ólakat és a kifutókat, tojófészkeket a települési önkormányzat közfoglalkoztatottjai építették mindössze három hónap alatt. Mindezt olyan minőségben, hogy a helyiek sokáig el se akarták hinni, ezek az épületek valóban tyúkok számára készültek.

Az állatok a gödöllői haszonállat-génmegőrzési központból érkeztek, ahol évtizedek óta tenyésztik ezeket a fajtákat. Napjainkban csak Kesznyétenben lelhető fel az a teljes magyar fajtaválaszték, ami néhány évtizede még a parasztporták hagyományos ékessége volt.

A vegyes hasznosítású fajták tojásai a helyi községi konyhára kerülnek, ezen túlmenően az állomány szaporítását szolgálják.