Karancslapujtő 2014-ben kapcsolódott be a közfoglalkoztatásba, már abban az esztendőben hat programelemet indítottak. Jelentős a nyúltenyésztésük, gyümölcs és zöldségtermesztésük, a helyi turizmus fellendítése érdekében pedig létrehoztak egy tájházat.

Mezőgazdasági programjukban hidegfóliás palántaneveléssel, szabadföldön mintegy 892 négyzetméteren konyhakertműveléssel és három hektár szántóföldi termesztéssel foglalkoznak. Új elemként gyümölcsfa telepítés jelent meg, a későbbiekben egy feldolgozó üzem létrehozását tervezik.

A nógrádi községben már évek óta sikeresen foglalkoznak a kihalófélben lévő magyar óriásnyúl tenyésztésével, a Nyúltenyésztők Országos Szakmai Konferenciájának megrendezésére is sor került a településen. Az idei évben folytatják a magyar óriásnyúl tenyésztést, amihez új ólakat is készítenek. 

A téli és egyéb értékteremtő közfoglalkoztatási programot a Karancsberényi Községi Önkormányzattal közösen valósították meg, ellátva a gesztori feladatokat. A programban utcai fa bútorokat gyártottak a már meglévő faipari eszközökkel, valamint egy raktárépületet is építettek. 

A helyi sajátosságokra építve, a turizmus fellendítése érdekében egy régi parasztházat tájházzá alakítottak át, így alkalmas osztálykirándulások, csoportok fogadására, étkeztetésére, falusi disznóvágás bemutatására. A mezőgazdasági programban folytatják a korábbi tevékenységeket, 12 hektárra növelve a szántóföldi művelést. Új programelemként a bio- és megújuló energia felhasználás keretében a kivágott és összegyűjtött, majd aprított fából jelentős segítséget nyújtanak az arra rászorulóknak.