Nógrád megyében a kezdetektől felismerték a közfoglalkoztatásban rejlő lehetőségeket, azok jótékony hatásait. Karancskeszin például a mezőgazdasági programban komplex termelő egységet alakítottak ki, míg Ságújfalun folytatják az állattartási projektjüket, a takarmányt saját termeléssel biztosítják, az állatok vágóhídi levágását követően pedig a húst a helyi óvoda fagyasztókapacitását kihasználva tárolják.

Karancskeszi 2013-ban a Startmunka programok keretében összesen négy programelemben vett részt. Tapasztalataikat azóta is kamatoztatják közfoglalkoztatási programjaik megvalósításakor. A mezőgazdasági programban állatokat tenyésztenek, zöldségeket, fólia alatti primőröket termelnek, valamint dísznövénytermesztéssel is foglalkoznak. A megtermelt élelmiszereket a közétkeztetésben, illetve a rászorultak segélyezésére használják fel.

Dísznövényeikkel egy élhetőbb, szebb környezetet alakítanak ki. A közösségi tereket felújítják, a járdák, utak és elfolyók karbantartási munkálatait elvégzik.

Ságújfalun 2014-ben a mezőgazdasági programban a meglévő földterületeken burgonyát illetve konyhakerti növényeket termesztettek, míg 2015-ben már fóliasátras palántaneveléssel is foglalkoztak. Állattartási projektjükben a takarmányt saját termeléssel biztosítják, az állatok vágóhídi levágását követően pedig a húst a helyi óvoda 1400 literes fagyasztókapacitását kihasználva tárolják. 

A 2014. évben a közfoglalkoztatás keretében a faluközpontban megépült „Palóc portákat” deszkakerítéssel zárták körbe. Az értékteremtő munka másik elemeként faszerkezetű játékokból álló játszóteret alakítottak ki, a játékok legyártása, felületkezelése, telepítése, parkosítás, burkolatok készítése mind a közfoglalkoztatottak munkáját dicséri. 

Belterületi közút karbantartása keretében beépítették a teret kerékpár tárolókkal, kukákkal, padokkal, hirdető táblával. A régi, összetöredezett felületű járdákat felújították viacoloros burkolattal, valamint egy új, 160 méter hosszú járdaszakaszt építettek.