– Egy ilyen kis településen, mint Magyargéc, kevés a munkalehetőség. A családi vállalkozások három-négy ember számára adnak munkát, azt is nagyrészt a családtagoknak. Nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy a közfoglalkoztatottak nem csak az út szélén tisztogatnak, hanem értéket hoznak létre. – összegez Velki Róbert polgármester.

Mint általában a falvakban, Magyargécen is az önkormányzat a legnagyobb munkáltató. A közfoglalkoztatási programon belül a mezőgazdasági ágazatot hívták életre a legkorábban, valamikor öt évvel ezelőtt. Van fóliasátruk, ahol primőr növényeket, palántákat nevelnek, jelentős a szántóföldi zöldségtermesztésük, az állattartáson belül pedig sertéseket és szárnyas baromfikat tartanak. Ez az ágazat megtermeli a legfontosabb alapanyagokat a kettőszáz adagos konyhájuk részére, ami évente ötmillió forint megtakarítást jelent.
A helyi értékteremtő programban korlátokat, kerítéseket, virágtartókat, faládákat készítenek, és e projektnek köszönhetően hozhatták létre a mezőgazdasági ágazat számára a gazdasági udvart. Felújítottak egy régi házat, ott fogják berendezni a falu helytörténeti múzeumát. Ugyancsak e programon belül végzik az intézmények és az utak kátyúzását, karbantartását.
A belterületi felszíni vízelvezetés is fontos feladat, az ebben résztvevő közfoglalkoztatottak karbantartják a vízelvezető árkokat, és több helyen betonlapokkal bélelték ki azokat.
A magyargéciek nagyon büszkék a 2016-ban megrendezett II. Országos közfoglalkoztatási kiállításon a „Legszebb stand” kategóriában elért harmadik helyezésükre. Velki Róbert az erről szóló és ezt tanúsító díszoklevelet a polgármesteri irodájában tartja. Mint mondja, a kiállításon nem csak a termékeiket, hanem azok feldolgozott változatát is bemutatták. Régi, hagyományos falusi tűzhelyen az asszonyok laskát sütöttek és azzal kínálták a vendégeket.

(Forrás: nhc24.hu)